Annak idején egy SoccerScores című újsággal már kísérletet tettünk a Föld legnépszerűbb játékának a lehető legrészletesebb ismertetésére. Most ismét megkíséreljük. Foci, amit a világ 202 országában játszanak, ahogy mi látjuk, amiről senki sem ír. A futball világa.

Linkblog

Archívum

Csak a Győr jutott tovább az Európa Ligában

2010.07.09. 11:03 csezi2

ZTE hosszabbításban esett ki, a Győr 0-1-ről fordított az Európa Liga első selejtező körében. A zalaiak 210 perc alatt egyetlen gólt sem tudtak rúgni a FK Tiranának.

A Zalaegerszeg nagyon rosszul futballozott, a 92. percben 11-est is kapott, de azt Plaku kihagyta. Voltak lehetőségei a hosszabbításban a magyar csapatban, még is egy szabadrúgásból az albánok szerezték meg a vezető, mint később kiderült továbbjutást érő gólt. A meccs után Csank János vezetőedző elnézést kért a szurkolóktól.

Jobban alakult a Győr sorsa, bár a 10. percben már vezetett az FC Nitra. A győriek aztán gyorsan egyenlítettek, majd a második félidőben megfordították a meccset. Így két magyar csapat maradt a második körre, a bajnoki ezüstérmes Videoton ekkor csatlakozik a mezőnyhőz.

Az eredmények után a gólszerzők és a továbbjutók következnek, ahol magyar játékos is pályára lépett, azt külön jelezzük.

Európa Liga, 1. selejtező forduló, visszavágók

Siroki Brijeg (bosnyák)-Olimpija Ljubljana (szlovén) 3-0 (0-0). Gól: Roskam 81., Weitzer 83., Misic 90. Továbbjutott: a Siroki Brijeg kettős győzelemmel, 5-0-s összesítéssel.

Faetano (San Marinó-i)-FC Zesztafoni (grúz) 0-0 Továbbjutott: a Zesztafoni 5-0-s összesítéssel.

Glentoran (északír)-KR Reykjavík (izlandi) 2-2 (1-1) Gól: Callacher 22., Hamilton 56., 11-esből, ill. Finnbogason 45., Black 54., öngól. Továbbjutott: a KR Reykjavík 5-2-es összesítéssel.

Ruch Chorzów (lengyel)-Sahtyor Karagandi (kazah) 1-0 (0-0) Gól: Sobiech 59. Továbbjutott: a Ruch Chorzów 3-1-es összesítéssel.

Fylkir (izlandi)-Torpedo Zsodino (fehérorosz) 1-3 (1-1) Gól: Faye 32., 11-esből, ill. Osztruh 41., Krivobok 86., 11-esből, 88. Továbbjutott: a Torpedo Zsodino kettős győzelemmel, 6-1-es összesítéssel.

GYŐRI ETO FC-FC Nitra (szlovák) 3-1 (1-1) Győr, 5000 néző, V: Jug (szlovén) Gólszerzők: Aleksidze (22.), Nicorec (60.), Kink (93.), illetve Hodur (10.) Sárga lap: Nicorec (28.), Kink (41.), Tokody (53.), illetve Sloboda (50.), Lesko (58.), Kaspar (89.) Győr: Sánta - Tokody, Djordjevic, Fehér Z., Szabó O. - Koltai (Ceolin 56.), Pilibaitis, Kiss M. (Babic a szünetben), Kink - Nicorec, Aleksidze (Copa 75.) Nitra: Hrosso - Kaspar, Stetina, Tóth M., Glenda - Balis (Polar a szünetben), Lesko, Simoncic, Sloboda (Valenta 61.) - Mikus (Rák 71.), Hodur Továbbjutott: a Győr 5-3-as összesítéssel.

ZALAEGERSZEGI TE-KF Tirana (albán) 0-1 (0-0, 0-0, 0-0) - hosszabbítás után Zalaegerszeg, 3500 néző, V: Szpatasz (görög) Gólszerző: Karabeci (107.) Sárga lap: Panikvar (33.), Illés (86.), Miljatovic (92.) Továbbjutott: a Tirana, 1-0-s összesítéssel.

ZTE: Vlaszák - Kocsárdi, Miljatovic, Bogunovic, Panikvar - Magasföldi (Balázs a szünetben), Máté, Kamber, Illés (Horváth A. 91.) - Pavicevic (Rajcomar 106.), Rudnevs Tirana: Lika - Sina, Osmani, Pashaj, Metani - Lilaj, Lila, Karabeci, Plaku - Hajdari (Malindi 61.), Pejic Továbbjutott: a Tirana, 1-0-s összesítéssel.

Bananc (örmény)-Anorthoszisz (ciprusi) 0-1 (0-1) Gól: Laban 36. Továbbjutott: az Anorthoszisz kettős győzelemmel, 4-0-s összesítéssel.

FK Tauras (litván)-Llanelli (walesi) 3-2 (2-2, 2-2), hosszabbítás után Gól: Irha 17., 31., Regelskik 104., ill. Llewelly 19., Bowen 36. Továbbjutott: a Tauras 5-4-es összesítéssel.

Metalurg Szkopje (macedón)-FK Karabah (azeri) 1-1 (0-0) Gól: Krsztev 78., ill. Imamalijev 69. Továbbjutott: a Karabah 5-2-es összesítéssel.

Mogren (montenegrói)-Santa Coloma (andorrai) 2-0 (2-0) Gól: Culafics 18., Gluscsevics 20. Továbbjutott: a Mogren kettős győzelemmel, 5-0-s összesítéssel.

Sliema Wanderers (máltai)-HNK Sibenik (horvát) 0-3 (0-0) Gól: Medvid 64., Jakolis 73., Bulat 89. A Sliema kapuját Szentpéteri Viktor védte. Továbbjutott: a Sibenik 3-0-s összesítéssel.

Flora (észt)-Dinamo Tbiliszi (grúz) 0-0 Továbbjutott: a Dinamo Tbiliszi 2-1-es összesítéssel.

Kazar Lankaran (azeri)-Olimpia Balti (moldovai) 1-1 (0-1) Gól: Lalin 78., ill. Jerome 14. Továbbjutott: az Olimpia Balti 1-1-es összesítéssel, idegenben lőtt góllal.

Bnei Jehuda (izraeli)-FC Ulysses (örmény) 1-0 (1-0) Gól: Menashe 45. Továbbjutott: a Bnei Jehuda 1-0-s összesítéssel.

Skonto (lett)-Portadown (északír) 0-1 (0-1) Gól: Lecky 29. Továbbjutott: a Portadown 2-1-es összesítéssel.

MyPa (finn)-Trans Narva (észt) 5-0 (0-0) Gól: Ricketts 62., Aijala 67., 74., Koljonen 77., Felipe Benevides 80. Továbbjutott: a MyPa kettős győzelemmel, 7-0-s összesítéssel.

Dnyepr Mogiljev (fehérorosz)-Laci (albán) 7-1 (3-0) Gól: Bicsenok 10., 80., Jurcsanka 17., 11-esből, 56., 81., Zenkovics 42., Csernih 87., ill. Nimani 60. Továbbjutott: a Dnyepr Mogiljev 8-2-es összesítéssel.

Dudelange (luxemburgi)-Randers FC (dán) 2-1 (1-1) Gól: Caillet 37., Gruszczynski 67., Lorentzen 17. Továbbjutott: a Randers 7-3-as összesítéssel.

Dacia Chisinau (moldovai)-Zeta (montenegrói) 0-0 Továbbjutott: a Dacia Chisinau 1-1-es összesítéssel, idegenben lőtt góllal.

Gefle IF (svéd)-NSÍ Runavík (feröeri) 2-1 (1-0) Gól: Bernhardsson 22., Berggren 63., ill. Potemkin 90. Az NSÍ-ben Gángó András védett, Potemkin Károly a 35. percben lépett pályára és az utolsó lőtt gólt. Továbbjutott: a Gefle kettős győzelemmel, 4-1-es összesítéssel.

FC Lusitans (andorrai)-FK Rabotnicski (macedón) 0-6 (0-3) Gól: Wandeir 25., 68., Fabio 33., 42., 52., Gligorov 71. Továbbjutott: a Rabotnicski kettős győzelemmel, 11-0-s összesítéssel.

Port Talbot (walesi)-TPS Turku (finn) 0-4 (0-2) Gól: Wusu 26., Kolehmainen 32., Riku Riski 69., Roope Riski 90. Továbbjutott: a Turku kettős győzelemmel, 7-1-es összesítéssel.

Zrinjski (bosnyák)-FC Tobol (kazah) 2-1 (1-0) (2-1) Gól: Dzidics 10., Pehar 72., ill. Zsumaszkalijev 57. Továbbjutott: a Zrinjski kettős győzelemmel, 4-2-es összesítéssel.

Dundalk (ír)-Grevenmacher (luxemburgi) 2-1 (2-0) Gól: Fenn 5., 11-esből, Kudozovics 16., ill. Müller 90. Továbbjutott: a Dundalk, 5-4-es összesítéssel.

EB/Streymur (feröeri)-Kalmar FF (svéd) 0-3 (0-1) Gól: Israelsson 9., T: Eriksson 47., Ricardo Santos 50. Továbbjutott: a Kalmar, kettős győzelemmel, 4-0-s összesítéssel.

A második kör sorsolása

Cercle Brugge (belga)-TPS (finn), Motherwell (skót)-Breidablik (izlandi), Sibenik (horvát)-Anorthosis (ciprusi), Lausanne-Sport (svájci)-Borac Banja Luka (bosnyák), Siauliai (litván)-Wisla Kraków (lengyel), Kalmar FF (svéd)-Dacia (moldáv), Utrecht (holland)-KF Tirana (albán), Gorica (szlovén)-Randers (dán), Marítimo (portugál)-Sporting Fingal (ír), Suduva Marijampole. (litván)-Rapid Wien (osztrák), Ventspils (lett)-Teteks (macedón), OFK Beograd (szerb)- Torpedo Zsodino (fehérorosz), Olimpia (moldáv)-Dinamo Bucuresti (román), MYPA (finn)-UE Sant Julià (andorrai), Videoton (magyar)-NK Maribor (szlovén), Bröndby (dán)-Vaduz (liechtensteini), Stabaek (morvég)-Dnyepr Mogiljev (fehérorosz), Shamrock Rovers (ír)-Bnei Yehuda (izraeli), IF Elfsborg (svéd)-Iskra-Stal (moldáv), KR Reykjavík (izlandi)-Karpati Lviv (ukrán), Maccabi Tel Aviv (izraeli)-Mogren (montenegrói), Austria Wien (osztrák)-Siroki Brijeg (bosnyák), Tauras Taurage (litván)-APOEL (ciprusi), Molde (norvég)-Jelgava (lett), Zestaponi (grúz)-Dukla Banská Bystrica (szlovák), Honka (finn)-Bangor City (walesi), Levski Szófia (bolgár)-Dundalk (ír), WIT Georgia (grúz)-Baník Ostrava (cseh), Rabotnicki (macedón)-Mika (örmény), FK Atirau (kazah)-Győri ETO (magyar), Karabah (azeri)-Portadown (északír), Besiktas (török)-Víkingur Göta (feröeri), Differdange (luxemburgi)-Szpartak Zlatibor Voda (szerb), Dinamo Minszk (fehérorosz)-Sillamäe Kalev (észt), FC Valletta (málta)-Ruch Chorzów (lengyel), FK Baku (azeri)-Buducsnoszt Podgorica (montenegrói), Zrinjszki (bosnyák)-Tre Penne (San Marino-i), Dinamo Tbiliszi (grúz)-Gefle (svéd), Cliftonville (északír)-Cibalia (horvát), Besa Kavajë (albán)-Olimpiakosz (görög). Az első meccseket jlius 15-én, a visszavágókat július 22-én játsszák.