Annak idején egy SoccerScores című újsággal már kísérletet tettünk a Föld legnépszerűbb játékának a lehető legrészletesebb ismertetésére. Most ismét megkíséreljük. Foci, amit a világ 202 országában játszanak, ahogy mi látjuk, amiről senki sem ír. A futball világa.

Linkblog

Archívum

Az utolsótól kapott ki a veretlen Corinthians

2010.07.22. 14:00 csezi2

A brazil élvonal 2010-es szezonjában hat győzelem és három döntetlen után először kapott ki a listavezető Corinthians. Sorozatban harmadik meccsén kapott ki a Santos. Az egykori 80-szoros válogatott kapus, Emerson Leao a riporterekkel dulakodott.

A 10. forduló legnagyobb meglepetését az eddig hibátlan Corinthians szolgáltatta azzal, hogy nagyon simán kikapott az utolsó helyen álló Atlético Goianiense otthonában, amely idén csak második győzelmét aratta. A második félidő közepéig döntetlenre állt a meccs, majd a hazaiak 11 perc alatt lőttek kettőt.

Neymar és Robinho ezúttal sem tudott semmit hozzátenni a Santos játékához. A csapat a világbajnokság befejezése óta mindhárom meccsét elbukta, most Paranában. Ezzel már csak 11. a fekete-fehér klub. Továbbra is kiesésre áll két nagy múltú klub, a Grémio és a Vasco da Gama, amelyek éppen egymással játszottak döntetlent csütörtök hajnalban.

Botrányos jelentetekkel ért véget a Vitória-Goias meccs. Emerson Leao, a korábbi nyolcvanszoros válogatott kapus, aki Goias szakvezetője a bírótól igyekezett számonkérni a meccs végeredményét, de közben az egyik riporterrel keveredett szóváltásba. A vendégek egyik játékosa, az első gólt szerző Rafael Moura meg is ütötte a riportert.

Brazília, Serie A, 10. forduló
Július 22.: Atlético Mineiro-Internacional 1-2 (Diego Souza 7., ill. Alecsandro 13., 61.), Vitória-Goiás 2-2 (Ricardo Conceicao 44, Soares 89., ill. Rafael Moura 30., Éverton Santos 32.), Sao Paulo-Grémio Prudente 1-1 (Washington 1., ill. Ánderson Luis 20.), Flamengo-Avaí 1-1 (Diego Mauricio 10., ill. Gabriel 74.), Atlético Paranaense-Santos 2-0 (Bruno Costa 2, Bruno Mineiro 47.), Grémio-Vasco da Gama 1-1 (Jonas 9., ill. Nunes 6.), Atlético Goianiense-Corinthians 3-1 (Robston 21., 11-esből, Pedro Paulo 68., Marcáo 79., ill. Iarley 33.)

Oroszország, Premijer League, Elmaradt mérkőzés
Július 21.: (11. fordulóból): Szpartak Moszkva-Szibir Novoszibirszk 5-3 (Ari 5., 52., Ananidze 23., 67., Jiranek 76., ill. Antipenko 70., Cizek 73., Asztafjev 84.)

Svédország, Svenska Cup, Negyeddöntő
Július 21.: Hammarby-Brommapojkarna 2-2 (Castro-Tello 23., 11-esből, Hallenius 45., ill. Segerström 13., 81.). Továbbjutott a Hammarby, 11-esekkel, 5-4 arányban.

Szingapúr, S-League, 25. forduló
Július 21.: Albirex Niigata-Tampines Rovers 0-1 (Djurics 20.)

Tadzsikisztán, League, Elmaradt mérkőzések
Július 21.: FK Kujand-Parvoz Bobojan Gafurov 3-0, Isztiklol Dusanbe-FK Regar-Tadaz Turszunzoda 2-1.

Vietnám, V-League, 20. forduló
Július 21.: Dong Thap-HP Ha Noi 4-1, Nam Dinh-Hoang Anh Gia Lai 1-2, TT Ha Noi-Hai Phong 1-2, Khanh Hoa-Long An 2-1, Da Nang-Song Lam Nghe An 2-3, Saigon-The Cong 0-0, Ninh Binh-Binh Duong 2-1.